вторник, 28 апреля 2020 г.

Свято воскресіння Христа в Україні називається «Великдень», а не «Пасха»

19 квітня українці святкуватимуть одне із найважливіших християнських свят — Великдень. Проте інколи «святість моменту» знеславлюється неграмотно вжитими словами, як-то «пасха» чи «куліч».

Розібратися, як правильно в українській мові вживати «великодню термінологію», допоможе Олександр Авраменко — один із найвідоміших філологів України, підручники його авторства неодноразово перемагали на Національному конкурсі підручників з української мови та літератури.

У своїй книзі «100 експрес-уроків української» Авраменко звертає увагу на те, що в словнику української мови за редакцією Бориса Грінченка слова «Пасха» немає взагалі, а в інших словниках воно подане з різними обмеженнями.

«Пасха – це назва відповідного єврейського свята. Саме від цієї назви походить слово паска – солодкий хліб, який випікають до Великодня. А весняне християнське свято воскресіння Христа називається в українській мові Великдень. У родовому відмінку – Вели́кодня, а не Велико́дня», - пояснює Авраменко.


За словами філолога, розмальовані курячі яйця треба називати крашанками або ж писанками. «Не можна казати «яєчка», адже це слово означає парні чоловічі статеві залози», - підкреслює Авраменко.

Також в одній з телевізійних передач Авраменко зазначає, що білий здобний солодкий хліб, який ми їмо на Великдень, називається «паска», у множині – «паски́». «А «кулічі» можуть бути лише у Росії та російській мові.

Блог методиста з початкової освіти: ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО COVID-19, НАВЧИТИ ЇЇ ВЕС...

Блог методиста з початкової освіти: ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО COVID-19, НАВЧИТИ ЇЇ ВЕС...: ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО COVID-19,  НАВЧИТИ ЇЇ ВЕСЕЛО МИТИ РУКИ ТА ПРАВИЛЬНО  ВІДПОЧИВАТИ — ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ВІД ...

среда, 1 апреля 2020 г.

Уважаемые родители и дорогие ребята! 
Начинаем работать в Google  Classroom. Я вышлю вам код, по нему заходим на класс и присоединяемся.